قیمت و هزنیه ارتودنسی چقدر است

هزینه ارتودنسی دندان چقدر است؟ قیمت ارتودنسی در سال 1401

این روزها با توجه به بالارفتن هزینه‌های دندانپزشکی اولین دغدغه افرادی که مشکل نامرتبی دندان دارند، میزان هزینه ارتودنسی است. در واقع قیمت ارتودنسی با توجه به روش‌های مختلف انجام آن کاملا متغیر است و به فاکتورهای زیادی بستگی دارد که آن‌ها را برایتان شرح خواهیم داد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا یک دید کلی و جامع در رابطه با هزینه‌ها و شیوه انتخاب متخصص ارتودنسی کسب کنید.

هزینه ارتودنسی به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه ارتودنسی بسته به موارد مختلف می‌تواند بسیار متفاوت باشد. قیمت متوسط ​​ارتودنسی حدود 10 میلیون تا 15 میلیون تومان برای هر فک است. یعنی حداقل قیمت ارتودنسی برای هر فک حدود 10 میلیون تومان است. هزینه‌ها با توجه به مواد و انواع وسایل مورد استفاده و همچنین با توجه به مدت زمان درمان متفاوت است. به طور کلی عواملی که روی قیمت ارتودنسی اثر می‌گذارند به شرح زیر است:

1.هزینه مشاوره اولیه

اولین گام در شروع درمان ارتودنسی، مشاوره اولیه با ارتودنتیست انتخابی شما است. اولین قرار ملاقات همیشه باید یک مشاوره اولیه رایگان باشد که شامل ارزیابی دقیق دندان‌های شما یا فرزندتان و مروری بر برنامه توصیه‌شده برای اصلاح آن‌ها باشد. متخصص ارتودنسی باید اطلاعات کلیدی را با شما مرور کند که شامل مراحل و جنبه‌های مختلف درمان است. تخمین تقریبی زمان لازم برای درمان و اینکه بهترین روش درمانی برای شما یا فرزندتان چیست، مسائلی است که باید در مشاوره اولیه به آن‌ها پرداخته شود. در این جلسه، شما سوالات زیادی خواهید داشت و متخصص ارتودنسی باید برای پاسخ به همه آن‌ها وقت بگذارد.

2. نوع بریس هایی که انتخاب می کنید

در میان عوامل مؤثر بر هزینه ارتودنسی، بریس‌ها نقش مهمی دارند. امروزه انواع مختلفی از بریس‌های ارتودنسی در دسترس هستند، بنابراین مهم است که بدانید هر نوع چه تاثیری بر میزان پرداختی برای اصلاح سفارشی دندان‌ها دارد. دو نوع اصلی بریس‌ها شامل فلزی سنتی و پلاک‌های اینویزیلاین(نامرئی) هستند.

بریس‌های فلزی سنتی: بریس‌های فلزی سنتی از براکت‌هایی تشکیل شده‌اند که توسط سیم در جای خود نگه داشته می‌شوند. طول درمان با بریس‌های فلزی سنتی به این بستگی دارد که مشکلات دندان شما چقدر شدید است و چقدر خوب از آن‌ها در خانه بین جلسات مراقبت می‌کنید. مثلا از جمله اینکه چقدر مسواک می‌زنید و چقدر با دقت نخ دندان می‌کشید. در نهایت اینکه چقدر از دستورالعمل‌های ارتودنتیست خود پیروی می‌کنید، می‌تواند بر مدت زمان درمان و هزینه آن نیز تاثیر بگذارد.

پلاک‌های اینویزیلاین: این پلاک‌های پلاستیکی شفاف به صورت سفارشی برای هر بیمار و نیازهای منحصر به فرد آن‌ها ساخته شده است. آنها قابل جابجایی هستند، بنابراین شما می توانید در حین خوردن، نوشیدن و همچنین برای تمیز کردن، آن را بردارید و سپس در جای خود قرار دهید. برخلاف بریس‌های فلزی سنتی که برای تمیز کردن اطراف براکت‌ها و سیم‌ها دردسر بیشتری دارند. راحتی و ظرافت اینویزیلاین آن‌ها را به گزینه‌ای محبوب‌تر و کمی گران‌تر تبدیل کرده است.

3. متخصص ارتودنسی

هزینه بریس‌ها اغلب تحت تأثیر افرادی است که درمان را انجام می‌دهند، زیرا ممکن است دستمزدهای متفاوتی برای ارتودنتیست‌های مختلف وجود داشته باشد. این هزینه‌ها می تواند بر اساس سطح تجربه و شهرت ارتودنتیست در جامعه متفاوت باشد.

4. مکان انجام ارتودنسی

این واقعا درست است که اغلب اوقات هزینه برای هر کاری و هر چیزی می‌تواند با محل زندگی شما ارتباط داشته باشد. مکان یکی از آن عواملی است که می‌تواند بر هزینه درمان ارتودنسی تأثیر بگذارد همه ما می‌دانیم هزینه‌ها در شهرهای بزرگ به مراتب بیشتر است!

5. پیچیدگی روش درمان

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در هزینه ارتودنسی پیچیدگی مشکل و روش درمان است. اگر به بریس یا اینویزیلاین نیاز دارید، باید با متخصص ارتودنسی خود در مورد میزان هزینه برای درمان خاصی که نیاز دارید صحبت کنید. به عنوان مثال، تفاوت زیادی بین عیوب خفیف لبخند و مسائل پیچیده ارتودنسی وجود دارد. عیوب خفیف لبخند فقط شش ماه طول می‌کشد اما مسائل پیچیده‌تر به یک سال درمان یا بیشتر نیاز دارند.

“در اینجا لازم است بگوییم، اجازه ندهید زمان تخمینی درمان برای نیازهای خاص ارتودنسی شما، شما را از مراقبت از آن بترساند. اگر به فکر درمان نباشید، هرچه مسائل ارتودنسی پیچیده‌تری در حال حاضر داشته باشید، مشکلات جدی‌تری در آینده برای شما ایجاد می‌کنند.

6. پوشش بیمه ای و طرح ارتودنسی شما

در نهایت، میزان هزینه بریس یا اینویزیلاین به پوشش بیمه شما بستگی دارد. برخی از سیاست‌های دندانپزشکی بیشتر یا حتی تمام هزینه‌ها را پوشش می‌دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است شامل درمان ارتودنسی یا انواع خاصی مانند اینویزیلاین نباشند.

هزینه ارتودنسی برای کودکان چقدر است؟

ارتودنسی کودکان هم روش‌های مختلفی دارد و به طبع هزینه لازم برای آن هم به عواملی بستگی دارد اما به طور متوسط، هزینه ارتودنسی کودکان بسته به مدت زمان درمان و اینکه چندین مرحله دارند، برای ارتودنسی ثابت تک فک حدود 8 میلیون تومان و برای ارتودنسی ثابت دو فک حدود 10 میلیون تومان است.

توصیه های عمومی در هزینه ارتودنسی

قیمت نباید تنها عنصر تعیین‌کننده در انتخاب کلینیک تخصصی یا دندانپزشکی شما باشد. مهم است که فقط بر جنبه اقتصادی تمرکز نکنید، بلکه بر عناصری مانند مواد و تجهیزات مورد استفاده، تکنیک ارتودنسی و تجربه حرفه‌ای دندانپزشک تمرکز کنید.

“توصیه ما این است که به دنبال حداقل هزینه ارتودنسی نباشید و کیفیت درمان را اولویت قرار دهید. نکته دیگری که می‌تواند مفید باشد بررسی نظرات بیمارانی است که قبلا تحت درمان مشابه قرار گرفته‌اند.”

یک راه برای پرداخت هزینه ارتودنسی، پرداخت به صورت اقساطی است. بیشتر کلینیک‌ها و دندانپزشکان این امکان را برای بیماران فراهم کرده‌اند که هزینه درمان را به صورت قسطی پرداخت کنند. به این صورت که ابتدا مبلغی را به عنوان پیش‌پرداخت بپردازند سپس بقیه مبلغ را در طول دوره درمان ماه به ماه پرداخت کنند. همچنین اگر این مقاله برای شما مفید بود میتوانید برای کسب اطلاعات درباره بیلیچینگ دندان و ارتودنسی نامرئی به صفحات مربوطه مراجعه کنید.

نتیجه‌گیری

به پایان این مقاله در مورد هزینه ارتودنسی رسیدیم و همانطور که در این مطلب توضیح داده شد، هزینه‌ای که برای درمان ارتودنسی می‌پردازید به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل مکان، پوشش بیمه، نیازهای خاص درمانی شما و موارد دیگر می‌شود. به همین نمی‌توان به طور هزینه دقیقی برای ارتودنسی تعیین کرد و تنها راه برای دانستن اینکه هزینه درمان شما دقیقا چقدر خواهد بود، تعیین یک قرار ملاقات با یک متخصص ارتودنسی برای بحث در مورد یک طرح درمانی فردی است که هم روند درمان شما و بهترین راه‌حل را در اختیارتان قرار دهد و هم قیمت ارتودنسی را به صورت دقیق به شما اطلاع دهد.

پیام بگذارید

  1. باسلام خدمت آقای دکتر.می خواستم بدونم هزینه احتمالی ارتودنسی چقدر هست؟من مشکل فکی ندارم.فقط بین دو دندان بزرگ جلو فاصله زیاد حداقل نیم سانت هست.هزینه احتمالی چقدر و چه مدت طول میکشه که این فاصله پر بشه.باتشکر

    1. نگران نباشید هزینه ارتودنسی در تمامی کلینیک های بنده به صورت اقساط پرداخت می شود.برای پاسخ دقیق تر برای مشکل شما لطفا جهت مشاوره بهتر ارتودنسی از طریق یکی از روش های زیر عکس از دندان هایتان ارسال نمایید باعث خوشحالی بنده است که بتوانم کمک و راهنمایی تان نمایم ۱- از فرم سوال سایت ۲- از طریق اینستاگرام ۳- ارسال به شماره تلگرام

  2. سلام وقت بخیر.آیا جهت هزینه ارتودنسی فک پایین با بیمه نیروهای مسلح قرارداد دارید؟متشکرم

    1. با سلام و احترام. خیر جهت درمان ارتودنسی با بیمه نیروهای مسلح طرف قرارداد نیستیم.

Home
Account
Cart
Search
Explore
بکشید